?

Log in

No account? Create an account
rain_woman
rain_woman
.......... ................ ..........

April 2012
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

rain_woman [userpic]
Миттєвості культур

Я: Це канадський підручник, у ньому багато помилок і неточностей.
William: Canadians are always ruining everything.

Tags:
Comments

блейм кенеда!

американець? Так, у них якісь культурологічні тертя з Канадою :)

У мене теж культурологічні тертя з Канадою, особливо в тому сегменті, де вони пишуть "суконка", "кляса" і т.п. :)

(no subject) - (Anonymous)

Так. Але він чудовий тим, що багато нудних одноманітниз вправ, якими можна влаштувати студентам винос мозга і одночасно змусити засвоїти матеріал.

хаха, діаспора шолє :))) то ше квіточки :)

я не цитую, шоб не шокувати :)

кгм...

суконка - так галичани досі говорять, і це не причина для тертя.
а з приводу кляси - то таке питання: з довоєнною укр. літературою теж тертя?

П.С. тертя - це мабуть однина має бути, чи множина виправдана як насліок відсутності культорогічних трєній з Росією? ;)

не те, щоб мені подобалася канадська діяспора, але... з часом навчилася поважати різну українськість.

цей запис під тегом "українська як іноземна". я викладаю сучасну українську літературну мову іноземцям. не довоєнну, не діалекти. і мене ці слова в підручнику не влаштовують. хоча, оскільки альтернатив майже нуль, доводиться вказувати на лексичні одиниці, що існують у канонічних варіантах. от і все.

так вони ж той підручний не для вас робили, а для себе. те, що в них мова застаріла - цілком звичне явище для діаспори. проблема не в тому насправді, як вони підручник зробили, а в нашому ненормальному ставленні до діаспори - мало того, що ми користуємося їхнім підручником, бо самі не спромоглися створити 5 своїх (це зі всіма нашими талантами), то ми ще й постійно критикуємо, те, що вони зробили живучи в стані ізоляції, за відсутність будь-якої державної підтримки, без освітніх закладів, без живої літератури, без мовного середовища. тобто чомусь, при всій нашій неспроможності, ми вважаємо що це нормально критикувати діаспору, бо вони зробили не так, як нам підходить.

цілком з вами погоджуюся. хоч виправдовуватися за свої слова перед кимось - найабсурдніша затія в світі, я лише скажу (бо настрій відповідний), що я розраховувала на почуття гумору, зокрема і ваше як читача.
чи мені треба було "культурологічні тертя" взяти в лапки?
ви надто гостро все сприймаєте, розслабтеся.

та ні, чого ж. я розслаблена :).
в мене просто чомусь наніц пропадає почуття гумору коли задіюються жарти типу "єслі в кранє нєт вади".
мені йдеться про якусь послідовність культурної позиції - бо якщо якась дура плете дурниці і робить узагальнення про феміністок - то це великий скандал. а якщо робляться не набагато вищого рівня узагальнення про цілу націю і країну - то це тоді влучний жарт.
хоча, мабуть, ви маєте рацію (і про коми, і про моє ставлення) - слід було просто пройти повз і не звертати уваги. тільки навіщо тоді ЖЖ?

У пані проблеми з масштабом. Пані прийняла мій скромний особистий щоденний за газету рівня Kyiv Post. Мені лестить, хоч мене й назвали ідіоткою.

дарма ви це. мені ваш ЖЖ цікавіше читати ніж київ пост, тут порівняння нема. ідіоткою я нікого не називала. навіть цього вашого студента з його не надто розумними коментарями про канадців. як ставитися до критики - то ваша справа. я взагалі нездатна ображатися на віртуальних "френдів", тому мені ваша реакція незрозуміла.

до речі, "мабуть" виділяється комами. не раджу вказувати власникам журналів, що і в якому числі вони мають писати

я ж не претендую на знання мови. :) навіть навпаки, я визнаю, що те знання мови, яке в мене було, я втратила (пунктуація, між іншим, в іншомовному середовищі губиться в першу чергу). зате ви претендуєте не лише на знання мови, але й на канонічність вашого її варіанту, і закидаєте іншим неправильність їхньої мови. це і було єдиною причиною того, що я дозволила собі вказати вам на вашу ж помилку.

вам особисто я ніколи нічого не радила, і радити не збиралася. просто я вважаю ознакою культури і зрілості визнавати свої помилки і поблажливо ставитися до чужих, тим більше, якщо ви професіонал в цій сфері.

а я вважаю ознакою культури й зрілості не штрикати нікого неправильним слововживанням. тим паче господаря і його гостей. читайте уважніше, і вам воздасться.
прощавайте.

бувайте здорові.

Стереотипний жарт-нежарт: канадці як "неправильні" американці :)

А австралійці для них узагалі селюки :)

Доктор Чейз, ага :)

:-)))) а я думала, що Ukrainians are always ruining everything

Ну, він чемний хлопчик, не міг же він при мені :)

))))))

(no subject) - (Anonymous)

а тепер я не можу: мене накрило роботою, очевидно, до першого червня :(

(no subject) - (Anonymous)

можна, якщо першого червня дедлайн однієї грандіозної роботи, першого травня - меншої, але теж важливої, до сімнадцятого квітня треба вичитати всі пари студентам. і впродовж цього періоду теж можуть з"являтися дедлайни.

о, знач буду орієнтуватись на червень.
мене роботою накриває перманентно.

пи.си.
а канаді - ніби ніо так.
порівяно з ірдандцями та аргентинцями - ангели,гггг

ну це такий стереотип, як-от п"яні ірландці. а що, вони правда пяні?